OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ATP systém Promicol

Systém, který si posvítí na mikrobiální kontaminaci Vašich výrobků

Aktuálně uvádíme na trh inovativní přístroj jak konstrukcí, tak jednoduchostí obsluhy, určený pro rychlou detekci přítomnosti mikroorganismů v různých matricích metodou ATP detekce. Více o přístroji na anglických stránkách po kliknutí na obrázek níže. V případě zájmu nás prosím kontaktujte, rádi Vám případně sdělíme více informací.

Zcela inovativní řešení Promilite M1 width=

Více informací o systému ATP:

Rychlý analytický systém kontroly mikrobiologické kvality a sterility Vašich výrobků.

ATP detekce přístroj M4Systém poskytuje vhodný nástroj, speciálně navržený software, specifické reagencie pro Váš produkt a flexibilní služby. Systém zajišťuje rychlou mikrobiologickou kontrolu produktů a včasné zjištění selhání výrobního procesu, což má za následek rychlejší uvolnění Vašich hotových výrobků. Všechny tyto výhody vedou ke zlepšení efektivnosti výroby, uvolnění skladovacích kapacit a snížení nejen výrobních, ale i současných reklamačních nákladů.

Systém lze velmi dobře použít pro následující výrobky / oborová řešení:

 • UHT a ESL mléka a mléčné výrobky 

Po mnoho let mlékárenský průmysl používá běžně ATP bioluminiscenci k testování a prověřování kvality UHT výrobků a dalších produktů. Později výrobci velmi úspěšně použili ATP systém i k testování jakosti jejich ESL výrobků. Ačkoli ESL mléko není sterilní, ATP test účinně monitoruje kvalitu produktů na nežádoucí mikroorganismy. Test velmi dobře funguje i u ochucených ovocných i čokoládových mlék, zahuštěných mlék, smetan případně dalších mléčných výrobků.

 • Ovocné džusy i s dužninou a energetické nápoje 

Test ATP určený pro ovocné džusy se ukázal být snadný při použití a pohodlnější než jiné rychlé metody. Zvýšená poptávka po ovocných džusech a energetických nápojích má za následek rozvoj rychlé, jednoduché nákladově efektivní a spolehlivé metody pro kontrolu mikrobiální kontaminace nápojů. Díky vysoce specifickým a aktivním enzymům nemá test problém stanovit kontaminaci i u džusů s dužninou.

 • Kosmetické výrobky a krémy, výrobky osobní hygieny

Kosmetické výrobky a krémy potřebují pro kontrolu extrémně spolehlivé a citlivé metody testování mikrobiologické kontaminace. S naším systémem lze testovat široké množství produktů jako jsou tekutá mýdla, zubní pasty, sprchové gely, šampony, tělová mléka, make-upy, aj.

(alternativní metoda podle European Pharmacopoeia)

 • Dětská výživa 

S testy ATP lze rychle analyzovat bez problémů a s maximální důvěryhodností mikrobiální kvalitu dětské výživy jak u dětských mlék, tak i pudinků a ostatních přesnídávek, zeleninových kašiček a jiných dětských výživ.

 • Dezerty a pudinky 

Systémem lze analyzovat pro zjištění mikrobiologické kvality jednoduše a rychle ready to use dezerty a pudinky.

 • Nealkoholické a energetické nápoje 

Množství různých nealkoholických nápojů je obrovské a všechny nápoje musí být kontrolovány s hlediska mikrobiologické kvality. Systémem lze zjistit kvalitu nealkoholických a energetických nápojů velmi rychle.

 • Víno, aj. 

Systém umí detekovat mikrobiální kvalitu širokého spektra vín. Ranná detekce kvasinek umožňuje kontrolovat proces stáčení a skladování, a to i u vín s dlouhou dobou zrání.

 • Pivo 

Pasterovaná piva jsou rutinně analyzována na přítomnost živých mikroorganismů a kvasinek, což zajišťuje jejich kvalitu v průběhu skladování a expedice. Výsledky poskytují i hodnotné informace o hygienickém stavu výrobních linek a plnících zařízení.

 • Voda 

Promicol neustále vyvíjí nové metody a produkty pro kontrolu a on-line monitoring kvality různých druhů vod.

 • Biomasa

Systémem Promicol lze efektivně kontrolovat tvorbu biofilmů a snížit nebo eliminovat potřebu použití nákladných biocidů.

 • Polévky a omáčky
 • Sójové mléko a výrobky ze sóji a obilovin
 • Tekuté sirupy a cukerné roztoky
 • Nemléčné smetany a omáčky
 • Hygiena výroby obecně

  

Při velkém počtu analýz lze celý systém odběru vzorku i vlastní analýzy s vyhodnocením výsledků robotizovat.

 

Na stránkách jsou základní informace oborových řešení. Pro vhodnost použití metody nás prosím kontaktujte. Rádi Vám poskytneme dodatečné informace o dostupných přístrojích, soupravách, použité technologii, rychlostech analýz, cenách, aj.

 


Kontakt

BioIng, s.r.o.
U Hřiště 175/15, Ivančice 66491, Česká republika
+420 778 035 535 / 724 260 925
01880365
DIČ CZ01880365